• 22 kwietnia 2024
  • 23 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 1781

[FOTO] Tenisiści stołowi czechowickiego MKS z medalami i Mistrzostwem II Ligi Kobiet

Za zawodnikami Ośrodka Szkolenia Tenisa Stołowego MKS Czechowice-Dziedzice kolejny udany weekend. Czechowiczanie zdobyli medale podczas Mistrzostw Śląska Juniorek i Juniorów, a także tytuł mistrzowski II Ligi Kobiet.

Mistrzynie II Ligi Kobiet z czechowickiego MKS
Mistrzynie II Ligi Kobiet z czechowickiego MKS · fot. MKS Czechowice-Dziedzice - OSTS

Zawodniczki OSTS wygrywają rozgrywki II ligi

W piątek 19 kwietni, po niezwykle zaciętym meczu, zawodniczki MKS pokonały u siebie zespół JKTS Jastrzębie Zdrój 8:2 (na wyjeździe 5:5) i zdobyły tytuł Mistrzyń II Ligi Kobiet.

- Wynik meczu zupełnie nie oddaje wyrównanej walki i zaciętości tego spotkania, gdyż aż 4 pojedynki kończyły się tie-breakami. Przypominamy tylko, że oba zespoły odnosiły przez cały sezon zdecydowane zwycięstwa z pozostałymi rywalami, więc o tytule mistrzowskim musiał zdecydować bezpośredni pojedynek - relacjonuje w mediach społecznościowych Ośrodek Szkolenia Tenisa Stołowego MKS Czechowice-Dziedzice.

W II lidze zespół wystąpił w składzie: Weronika Indeka , Emilia Twardawa, Maja Lech, Sandra Hetnał, Nadia Cieślar, Agata Domańska, Aleksandra Kałuża oraz Kamila Byrdziak.

Grad medali podczas Mistrzostw Śląska Juniorek i Juniorów

Zawodnicy OSTS MKS Czechowice-Dziedzice zaliczyli również bardzo dobry występ w indywidualnych Mistrzostwach Śląska Juniorów. Czechowiczanie rozegrali wiele świetnych gier we wszystkich konkurencjach i zdobyli kilkanaście cennych medali Mistrzostw Śląska!

Ponadto Nadia Cieślar, Weronika Indeka i Ola Kuzio zdobyły 1. miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Śląska Juniorek w Jastrzębiu- Zdroju. Zawodniczki jednocześnie wywalczyły awans na Drużynowe Mistrzostwa Polski w Zielonej Górze.

Mateusz Gawlas w najlepszej "szesnastce" w Luksemburgu

Mateusz Gawlas w turnieju WTT Youth Contender w Luxemburgu · fot. MKS OSTS Czechowice-Dziedzice

Warto odnotować, że w ubiegłym tygodniu zawodnik MKS Czechowice-Dziedzice, piórkowiec Mateusz Gawlas uczestniczył w bardzo silnie obsadzonym turnieju, gdzie mierzył się z czołowymi zawodnikami z Europy, Azji i Ameryki w kategoriach U-15 i U-17.

Mateusz rozegrał w obu kategoriach szereg wartościowych pojedynków, co pozwoliło mu wejść do 1/8 finału U-15. Tam, po bardzo zaciętym meczu, musiał uznać wyższość rozstawionego z nr 1 Koreańczyka Lee SeungSoo 1:3 (11:9, 9:11, 9:11, 8:11), który później zwyciężył w turnieju bez straty seta.